Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži B

Výbor FK Baník Dubňany - odhlášení B mužstva ze soutěžního ročníku 2016/17

 

   Vedení FK Baník Dubňany se rozhodlo k odlášení B týmu ze soutěže po dlouhodobější úvaze. Rozhodnutí o odlášení zrálo zhruba 2 roky. Po rozhovorech ze samotnými hráči B mužstva na schůzce po skončení sezóny 2015/16 , bylo rozhodnuto, že z letošního ročníku bude B mužstvo odhlášeno.

 

Problémy, které provázely existenci B mužstva přetrvávají již několik let.

 

   Cílem vedení Baníku je, aby B mužstvo fungovalo jako základna a výpomoc pro A mužstvo, to se ne vždy dařilo. Mladí hráči, kteří vycházejí z dorostu a ještě nejsou na takové úrovni, aby přímo naskočili do Áčka, by měli v B týmu najít zázemí a podporu, aby zde získávali herní zkušenosti. Hráčům Áčka , kterým se momentálně nedaří, nebo jsou po zranění, by mělo Béčko poskytnout prostor na rozehrání. V neposlední řadě, by v něm měli mít uplatnění ti hráči, kteří mají již svůj výkonostní zenit za sebou a chtějí si svoji kariéru prodloužit v Béčku a především chtějí předávat zkušenosti těm mladším. To vše, by mělo taky vést k větší odpovědnosti k týmu a ke klubu.

 

   Bohužel, v poslední době docházelo často k situacím, kdy hlavně před venkovními zápasy trenér a vedoucí mužstva dávali těžce dohromady základní jedenáctku. Hlavně na zápasy venku, museli právě starší hráči B mužstva, svojí účastí zachraňovat početní stav, aby Béčko zápas odehrálo v plném počtu a předešlo se tak finančním sankcím, které jsou za neodehrání zápasu velmi citelné.

 

   Máme zájem na tom, aby hráči nadále trénovali, případně sehráli několik přátelských zápasů, ti kteří mají zájem trénovat s Áčkem, aby se zapojili do přípravy. Věříme, že se situace co nejdříve změní a v co nejbližší době budeme moci opět B mužstvo přihlásit znovu do soutěže

 

Vedení FK Baník Dubňany